Test miłosny

Czy naprawdę jego/ją kocham?

Miłość jest trudna do opisania więc trudno stwierdzić, kiedy czujesz miłość, kiedy jest to tylko zauroczenie lub może pożądanie albo inne uczucie. Istnieją fałszywe i rzeczywiste oznaki miłości, które są tak subtelne, że ledwo je zauważasz. Choć miłość miłość może mieć różne stadia i każdy może przeżywać ją w trochę inny sposób, to istnieją niektóre typowe jej oznaki. Na podstawie tych typowych oznak, test pomoże Ci ustalić czy jesteś zakochany/zakochana czy może jest to inne uczucie.
Odpowiedzi udzielaj zgodnie z tym co czujesz, nie zastanawiaj się zbyt długo, zwykle pierwsza odpowiedź, która przyjdzie do głowy jest tą prawdziwą. Pamiętaj, że odpowiadając na pytania niezgodnie z prawdą oszukasz tylko siebie.

Test miłosny. Czy naprawdę jego/ją kocham?

  Celem testu jest weryfikacja najważniejszych oznak miłości. Zastanów się, które oznaki opisują to co czujesz.
 • Tracisz poczucie czasu - możesz spędzić godziny na rozmowie i przytulaniu się, ale gdy przychodzi do pożegnania wydaje się jakby minęła chwila i czas spędzony razem był zawsze za krótki.
 • Sprawdzasz co chwilę telefon - zerkasz co chwilę na telefon, by sprawdzić czy może coś napisała, albo czy na pewno jest włączony i ma zasięg. Czekasz zniecierpliwiony na jakiś kontakt, nawet gdy od ostatniego minęła chwila.
 • Przeglądasz zdjęcia i ponownie czytasz wiadomości - często zaglądasz do telefonu żeby ponownie spojrzeć na wspólne zdjęcia lub jeszcze raz z uśmiechem na twarzy przeczytać wiadomości od niej.
 • Wszystko Ci o niej przypomina - niezależnie od tego, czy spacerujesz i mijasz miejsca, w których byliście, czy usłyszysz muzykę, przy której tańczyliście, czy jesteś na zakupach i zastanawiasz się co ona by wybrała, wszystko Ci o niej przypomina.
 • Chwile spędzone z nią, nie są stratą czasu - np. gdy ktoś zapyta Ciebie co robiłeś wczoraj? Gdy jesteś sam odpowiesz "Nudziłem się - siedziałem na kanapie, oglądałem serial i zajadałem popcorn", ale gdy jesteś z nią, odpowiesz "Było świetnie - leżeliśmy na kanapie, oglądaliśmy fajny serial i zajadaliśmy wspólnie popcorn".
 • Chcesz i uwielbiasz z nią rozmawiać - nie ważne czy o pogodzie, czy o bieżącej sytuacji geopolitycznej, ważne, że możesz z nią porozmawiać. Łapiesz się nawet na tym, że dzwonisz do niej pod byle pretekstem, żeby tylko usłyszeć jej głos.
 • Całkowicie zapominasz o swojej byłej - pomimo że wcześniej tęskniłeś, wspominałeś i żałowałeś rozstania, albo byłeś wściekły i zły na byłą, teraz jest to nieważne, zapominasz o tym. Stare rany się goją lub zostały zaleczone przez nową miłość.
 • Podświadomie zapamiętujesz jej ulubione rzeczy - mówi o swoim ulubionym filmie, posiłku, piosence lub kolorze, zwracasz na to uwagę i podświadomie zapamiętujesz by wiedzieć jak ją w przyszłości uszczęśliwić. Idziesz do sklepu na zakupy i wiesz, że jej by to smakowało, że ona wybrała by tą rzecz itp.
 • Myślisz i rozmawiasz z nią o przyszłości - np. gdzie pojedziecie w najbliższe wakacje, jak spędzicie święta, kiedy razem zamieszkacie, jak wyglądałyby wasze dzieci itp.
 • Stale o niej mówisz - łapiesz się na tym, że po raz kolejny opowiadasz o niej swoim znajomym. Zastanawiasz się czy ją kochasz - zapytaj znajomych ile razy wypowiedziałeś jej imię.
 • Robisz rzeczy, których nigdy byś sam nie zrobił - np. wstajesz rano i idziesz biegać, dlatego że ona to robi, albo jesz wegańskie posiłki dlatego, że ma taką dietę, idziesz na wielki koncert, mimo że nienawidzisz tłumów itp.
 • Bagatelizujesz jej drobne wady - pewne zachowania, które u innych doprowadzają Cię do szału (może żucie gumy z otwartymi ustami, głośne przełykanie, nietypowy śmiech) u niej wydają się nieistotne lub nawet urocze.
 • Mówisz i myślisz "my" zamiast "ja" - np. podczas rozmowy ze znajomymi zamiast "byłem w tym miejscu" mówisz "byliśmy tam", zamiast "zrobiłem to" mówisz "robiliśmy to", zamiast "przyjdę do ciebie na urodziny" mówisz koledze "przyjdziemy" itp.
 • Pierwsza i ostatnia osoba, o której myślisz - kiedy budzisz się rano np. zastanawiasz się co ona teraz robi albo nie możesz doczekać się spotkania lub nie możesz się napatrzeć, gdy leży obok Ciebie. A przed snem wspominasz wspólne chwile, myślisz o tym co mówiła, zastanawiasz się czy czuje to co ty itp.


Podziel się z innymi