Test miłosny

Czy mnie zdradza?

W każdym związku może nadejść chwila wątpliwości, gdy zadasz sobie pytanie "Czy on/ona mnie zdradza?". Ten test miłosny odpowie na to bardzo ważne pytanie. Jednak zwykle, jeśli zadajesz to pytanie, już podejrzewasz, że jesteś ofiarą niewierności, a przynajmniej, że coś jest nie tak w waszym związku. Dlatego szukasz potwierdzenia czy Cię zdradza, czy jest wierny/wierna? Odpowiedź jednak nie jest taka prosta. W każdym związku oznaki zdrady mogą zależeć od wielu czynników i wyglądać inaczej. Istnieją jednak pewne typowe zachowania świadczące o niewierności. Dzięki nim w odpowiedzi na ten test uzyskasz informacje, nie tylko o tym czy Cię zdradza, ale czy zdradzał/a wcześniej, czy ma inną/innego, czy może myśli o zdradzie.
Odpowiedzi udzielaj zgodnie z tym co czujesz, nie zastanawiaj się zbyt długo, zwykle pierwsza odpowiedź, która przyjdzie do głowy jest tą prawdziwą. Pamiętaj, że odpowiadając na pytania niezgodnie z prawdą oszukasz tylko siebie.

Test miłosny. Czy mnie zdradza?

  Kilka faktów o zdradzie.
 • Zdradza niemal połowa mężczyzn i co trzecia kobieta
  Z badań wynika, że to panowie mają większą skłonność do niewierności, bo ponad 50% z nich decyduje się na taki krok. Wśród kobiet odsetek ten również nie jest niski, bo na "skok w bok" decyduje się ponad 30% pań.

 • Większość mężczyzn zdradza, gdy są w szczęśliwym związku.
  Według badań około 6 na 10 mężczyzn mających romans było w szczęśliwych związkach. Dla porównania tylko 3 na 10 niewiernych kobiet przyznało, że ich związek był szczęśliwy lub bardzo szczęśliwy.

 • Powodem niewierności kobiet jest samotność.
  Eksperci uważają, że główną motywacją mężczyzn jest seks lub chęć zwrócenia na siebie większej uwagi. Natomiast kobiety szukają, brakującego w ich związku, uzupełnienia emocjonalnego wynikającego bardzo często z samotności. Dlatego też, to kobiety częściej zakochują się w swoim kochanku.

 • Kobiety zarabiające dużo mniej niż mężowie rzadziej zdradzają.
  W badaniach zestawiających dochody i niewierność wykazano, że kobiety są najmniej skłonne do niewierności, gdy są zależne od dochodów męża. Przyczyną tego może być mniej okazji do pozamałżeńskich romansów oraz strach przed utratą korzyści finansowych.

 • Mężczyźni zarabiający dużo mniej niż żony częściej zdradzają.
  W tych samych badaniach zestawiających dochody i niewierność wykazano, że odwrotna sytuacja jest w przypadku mężczyzn. Panowie uzależnieni całkowicie od dochodów żony byli pięć razy bardziej skłonni do romansów pozamałżeńskich. Tutaj za główny powód podaje się chęć potwierdzenia "męskości" panów.

 • Niewierność nie jest głównym powodem rozwodów.
  Choć w przypadku par żyjących razem bez ślubu, głównym powodem rozpadu związku pozostaje zdrada, to inaczej jest w przypadku małżeństw. Najczęstszym powodem rozwodów jest niezgodność charakterów (w 2018 w Polsce ponad 43%).

 • Rozmowa pomaga.
  Eksperci twierdzą, że ważne jest wczesne rozwiązywanie problemów związanych z niewiernością. Nawet jeśli nie ma potwierdzonego dowodu, że partner/ka ma romans rozmowa i wyjaśnienie wątpliwości pozwoli wzmocnić zaufanie i rozwiązać ewentualne problemy, które mogłyby być przyczyną niewierności.

 • Szpiegowanie nie pomaga.
  Jeśli masz wątpliwości co do uczciwości partnera/partnerki koniecznie porozmawiaj, nie szpieguj. Szpiegując możesz być w stanie udowodnić, że był romans, ale nigdy nie udowodnisz, że do zdrady nie doszło. Takim zachowaniem zniszczysz tylko zaufanie, poczucie bezpieczeństwa i komunikację potrzebne do dobrych relacji między wami. Może to być bardziej szkodliwe dla waszego związku niż sama niewierność.

 • Seks to nie zawsze wskazówka.
  Partner/ka nagle nie ma ochoty na seks, tak jak wcześniej - myślisz "Pewnie mnie zdradza". Nie jest to jednak takie oczywiste. A co jeśli nagle często inicjuje zbliżenia i chce próbować nowe pozycje, w zaskakujących miejscach - jest dobrze? Otóż nie. Psychologowie twierdzą, że zarówno jedna jak i druga nagła zmiana może być niepokojąca, ale jej przyczyną nie zawsze jest romans. Na takie zachowania może mieć wpływ wiele różnych czynników.

 • Zdrada jest w genach.
  Oczywiście genetyka nie przesądzi o naszej przyszłości, ale istnieją dowody na to, że geny powiązane z zachowaniami poszukującymi wrażeń, takich jak np. picie alkoholu lub hazard, mogą być również związane z rozwiązłością seksualną i niewiernością. Badania skupiały się na genie DRD4, który związany jest z nagrodą i dobrym samopoczuciem. Ludzie z odmianą tego genu częściej byli niewierni partnerom lub prowadzili rozwiązły tryb życia; 50% z nich przyznało się do niewierności, w porównaniu z 22% osób, które nie miały odmiany tego genu. Nie oznacza to jednak, że każda osoba pijąca alkohol i korzystająca z hazardu automatycznie jest niewierna.

 • Nie ma jednaj definicji niewierności.
  Czym tak naprawdę jest zdrada w związku? Czy zdrada to zawsze seks poza partnerski, czy może wystarczy randka/spotkanie z nieznajomym/nieznajomą, albo pocałunek, dotykanie miejsc intymnych bez stosunku, szczere opowiedzenie o Tobie i waszym związku jej/jemu, oglądanie pornografii, a może wystarczy flirt lub podziwianie urody tej innej/innego? Okazuje się, że to, czy ludzie uznają dane zachowanie za niewierność, zależy od wielu czynników, w tym od przekonań religijnych, samooceny, kultury, obyczajowości, miejsca wychowania, empatii, wieku, doświadczeń itd. W rezultacie to co za zdradę uchodzi w jednym związku, w innym okazać się może niewinnym kontaktem. Dlatego tak ważna jest rozmowa, zrozumienie partnera/partnerki i ustalenie granic.


Podziel się z innymi